SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Seo Nedir

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, başta Google olmak üzere arama motorlarının organik sonuçlar sıralamasına  üst sıralarda yer alabilmek için yapılan bir tür teknik olarak veriliyor. Site içi seo ve site dışı seo olmak üzere iki aşamayı kapsamaktadır. Seo nedir sorusuna e- ansiklopedi sitelerinden ulaşmak istenirse, SEO’nun arama motorlarının web sitelerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde taramalarına imkan sağlayan teknik düzenleme olarak adlandırılabilir. Okumaya devam et “SEO Nedir, Nasıl Yapılır?”

SEO’da Sosyal Medyanın Önemi

Bir Sosyal medya hesabınızın olması hem diğer insanlarla iletişim kurabilmek hem de kendinizi etkili bir şekilde tanıtmak amacıyla yapılan en iyi etkinlikler arasında yer alıyor. Oldukça önemli olan bu davranış sayesinde kısa sürede çok sayıda insana ulaşmak mümkün oluyor. Ancak sosyal medya hesaplarını kullanırken ya da dijital platformlarda site sahibi olurken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Okumaya devam et “SEO’da Sosyal Medyanın Önemi”

Google Phantom 5 Algoritma Güncellemesi

Google geçmiş zamanlardan bugüne kadar kullanıcının isteklerine ve sorunlarına kulak vermiştir. Kullanıcı deneyimini her zaman önde tutan firma güncellemelerini de kullanıcılarının deneyimleri doğrultusunda yapıyor. Google Phantom 4 güncellemesi 2016 yılında gerçekleşmişti 2017 yılında ise google phantom 5 algoritma güncellemesi gündeme geliyor. Son zamanlarda sitelerin trafiklerinde büyük değişiklikler meydana geliyor. Bu değişik dalgalanmalar google güncellemeleri sebebiyle meydana geliyor. Okumaya devam et “Google Phantom 5 Algoritma Güncellemesi”

E-Ticaret Siteleri için Sosyal Medya Stratejileri

Geçmiş yıllara kıyasla e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalar sosyal medya üzerindeki tanıtım çalışmalarına daha fazla önem vermeye başladı. Öyle ki bazı firmalar sadece sosyal medya üzerindeki tanıtım çalışmaları için özel olarak bütçe ayırmaya başladı. Okumaya devam et “E-Ticaret Siteleri için Sosyal Medya Stratejileri”

En İyi 5 SEO Aracı

SEO çalışmalarınıza yön verecek önemli araçları bu yazımızda sizler için derledik. Backlink analizi, anahtar kelime analizi, rakip site analizi gibi önemli SEO çalışmalarınızda akıllı bir aracı kullanmak üzerinde çalıştığınız web sitesi için kaliteli SEO çalışması uygulamak açısından önemli olacaktır. Okumaya devam et “En İyi 5 SEO Aracı”

Benzer Yazılar Eklentisi Gerçekten Gerekli Mi?

İnternet siteleri için yapılan tartışmaları arasında sitelerde eklenti kullanılıp kullanılmaması da yer alır. Benzer yazılar eklentisi de bunlardan bir tanesi. İnternet sitelerinde çeşitli eklentilerin kullanması güvenlik açısından da tehdit oluşturmaktadır ve gerekli olmadıkça eklentilerin kullanılmaması önerilir. Okumaya devam et “Benzer Yazılar Eklentisi Gerçekten Gerekli Mi?”

Arama Motorlarının Önemi

Dünya’nın bir çok yerinde insanlar internet bağlantısı üzerinden birbiri ile sürekli iletişim halinde. İnternetin hayatımıza girdiği andan itibaren bir çok amaç için kullanılmaya başlandı. Zaman içinde tüm sektörlere hizmet edebilecek bir hale gelen internet gün geçtikçe çok daha komplike bir hal alarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Internetin hayatımızın bu kadar içinde bulunması ve kullanımının bu kadar artması ile internet üzerinde paylaşılan bilgilerde dolayısıyla çoğalıyor. Okumaya devam et “Arama Motorlarının Önemi”